•                  „Pomôž mi, aby som to dokázal sám“

(Mária Montessori)

Naše dieťa je objaviteľom, je priateľom, je rešpektované, je dôležitým členom triedy a hlavne je ľúbené, také aké je.

Mnohí rodičia a nie len rodičia si myslia, že dieťa je ešte veľmi malé na to aby sa učilo. Čo nie je pravda. Určite ste si všimli ako po Vás opakuje určité každodenné činnosti, ako vie napodobniť člena rodiny, koľko si toho zapamätalo z obľúbenej knihy, alebo nezabudlo na tú sľúbenú čokoládu, ktorá ostala ešte z Mikuláša.

Prvých 6 rokov dieťaťa je veľmi dôležitých a podstatných pre získavanie poznatkov, zručností a  vedomostí,  preto ku každému jednému žiakovi a  žiačke pristupujeme individuálne. Naše triedy s moderným zariadením a malým počtom detí zabezpečujú, aby naši pedagógovia naozaj vedeli individuálne pristupovať ku potrebám každého jedného dieťaťa, pretože každé dieťa sa vie naučiť len nie za ten istý čas a tou istou metódou.

V našej materskej škole sa snažíme všestranne rozvíjať potreby dieťaťa prostredníctvom rôznych činností a krúžkov s prvkami montessori pedagogiky, taktiež rozvoj materinského jazyka, cudzieho jazyka, rôzne umelecké a tvorivé aktivity, všestranná príprava na šport, pestovanie pozitívneho vzťahu k prírode a zvieratám, ale aj rozvíjanie činností potrebných pre každodenný život.

V našej rodinnej škôlke sa neučia len naše deti ale aj naše pedagogičky a pedagógovia, lektorky a  animátorky. Každí sa snaží vzdelávať sa a zdokonaľovať sa vo svojom odbore prostredníctvom rôznych školení, prednášok či seminárov.

A nezabudli sme ani na Vás milí rodičia, starí rodičia, tety a ujovia, a ďalší členovia rodiny. Na vašom názore nám záleží a  sme radi, keď sa spolupodieľate na živote v našej rodinnej materskej škole prostredníctvom rôznych detských besiedok, vianočných vystúpení, škôlkarských grilovačiek a pri iných aktivitách, veď všetci sme jedna veľká škôlkarská rodina!