• Ponúkame všestranný rozvoj Vášho dieťaťa

- pohybová príprava

- výtvarné techniky

•    Deťom poskytujeme:

- pozitívnu klímu v triede

- mladý a odborný tím pedagógov

- zrekonštruované priestory interiéru

- množstvo aktivít a podnetov k rozvoju osobnosti

dieťaťa a to najmä:

• Jazykové aktivity – spoznávame cudzí jazyk

V materskej škole dieťa ešte nevie čítať, písať ani počítať. Preto sa cudzí jazyk učí prostredníctvom rôznych hier, piesní a básní. Týmto spôsobom si vytvára k učeniu cudzieho jazyka pozitívny vzťah, napomáha pri logopedických ťažkostiach, učenie ho baví a nové poznatky získava úplne prirodzene a automaticky.

Materská škola ho zabezpečuje prostredníctvom jazykových činností pod vedením lektora anglického jazyka.

Deti získavajú elementárne jazykové vedomosti týkajúce sa ich každodenného života.

Hudobné aktivity cez programy Yamaha – Prvé krôčiky – rozvíjame cit k hudbe

Snažíme sa deťom vštepovať lásku k hudbe a umeniu. Chceme u detí vzbudiť záujem o umelecké aktivity.

Vzdelávanie detí v oblasti hudobnej a tanečnej, materská škola zabezpečuje:

• úzkou spoluprácou so Súkromnou základnou umeleckou školou Zvolen, ktorá deťom ponúka možnosť prípravného štúdia v hudobnom i tanečnom odbore v dopoludňajších i popoludňajších hodinách priamo v priestoroch materskej škol.

Montessori aktivity – skúmame „svet“

Prostredníctvom Montessori aktivít dieťa získavá určité zručnosti, schopnosti, učí sa samo bez veľkej námahy. Učitel je dieťaťu neustále nablízku, dieťa správne motivuje a ukáže mu, ako sa s pomôckami pracuje. Pokiaľ si dieťa nevie rady, pomôže mu a ukáže čo ďalej, inak sa, ale do činnosti dieťaťa nemieša a nechá mu dostatočný priestor pre jeho prácu, ktorá spočíva v potrebe sa niečo nového naučiť.

Pomôž mi, aby som to dokázal sám…

Princípy a prvky Montessori

• Rešpektovanie senzitívnej fázy
        • Pripravené prostredie
        • Ruka je nástrojom ducha
        • Práca s chybou
        • Polarizácia pozornosti
        • Elipsa
        • Partnerský prístup
        • Trojstupňová výuka
        • Systém hodnotenia

Pohybové aktivity – formujeme koordináciu

Pohyb je pre deti v predškolskom veku prirodzenou činnosťou, ktorá im prináša radosť. Je neoddeliteľnou časťou zdravého životného štýlu, preto vedieme deti k zdravému životnému štýlu a usilujeme sa o ich zdravý a bezpečný život – zaradením pohybových aktivít, zameraním sa na zdravú výživu – starostlivosťou o osobné zdravie a poznanie svojho tela.

Pravidelnými aktivitami ako sú napr. jarné a jesenné turistické vychádzky, súťaže v rôznych športových disciplínach, využívaním telocvične v priestoroch škôlky, tanečnými aktivitami a širšou ponukou športových krúžkov zabezpečovaných internými učiteľmi, podľa ich záujmu a kvalifikácie ako i externými lektormi. Budujeme u detí kladný vzťah k pohybovým aktivitám, záujem o šport a vytrvalosť.

Využijeme pri tom ponuku a možnosti:

• Mestskej plavárne
          • Zimného štadióna

Výtvarné aktivity – rozširujeme fantáziu a tvorivosť

Podnecujeme záujem o rozprávanie, počúvanie príbehov, spoločné čítanie (prezeranie obrázkov), hranie divadla, učenie sa básničiek či riekaniek a vymýšľanie vlastných príbehov.

K dispozícii je deťom „kútik gramotnosti“, kde je priestor na písanie, vyrábanie kníh-leporela, knižničný fond pre deti (tu si môžu čítať samy, s učiteľkou, rodičom, kamarátom, aj s využitím audiotechniky – CD a kazety, gramofón a platne). Sústreďujeme sa na oblasti záujmu o knihy, detské časopisy, písmená, kreslenie, rozprávky. Tieto aktivity pomôžu podporovať komunikačné zručnosti detí, rozvíjať slovnú zásobu, fantáziu, tvorivosť, ale aj podnecovať záujem o čítanie. Vzbudzujeme záujem o umelecké aktivity.

Vzdelávanie detí v oblasti výtvarnej a literárno-dramatickej, ktoré materská škola zabezpečí:

• úzkou spoluprácou so Súkromnou základnou umeleckou školou Zvolen, ktorá deťom ponúkne možnosť prípravného štúdia v popoludňajších hodinách priamo v priestoroch materskej školy
          • spoluprácou so Slovenskou národnou galériou Zvolen-zámok, Krajskou knižnicou Ľudovíta Štúra, Divadlom Jozefa Gregora Tajovského

Realizácia ranných komunít,

prostredníctvom ktorých sa budú deti učiť vyjadriť a pomenovať svoje momentálne  pocity, aktívne počúvať druhých, pomáhať im. Bude to priestor pre deti a učiteľov, kde s využitím príjemnej hudby, dychových a relaxačných cvičení sa naladia do nového dňa.